بهره وری از تجربه مشارکت گروه شبیه سازان CFD تهویه در بزرگ ترین پروژه های تجاری، اداری و صنعتی کشور

همکاری در شبیه سازی CFD و ارزیابی سیستم تهویه ساختمان اداری

یکی از دغدغه های اصلی در طراحی سیستم های تهویه مطبوع، اطمینان از توزیع یکنواخت جریان و سرمایش و گرمایش در بخش های مختلف ساختمان است. این مساله در ساختمان های بزرگ، اهمیت بیشتری می یابد و در ساختمان های دارای آتریوم، شرایط بسیار پیچیده ای پیدا می کند. در پروژه پیش رو سیستم تهویه مطبوع ساختمان مرکزی بانک پارسیان، در سه طبقه به هم پیوسته و شامل طرحی مشابه به آتریوم، با استفاده از نرم افزارهای CFD مورد تحلیل و شبیه سازی قرار گرفت. مجری اصلی این پروژه جناب آقای مهندس اسلامی بودند و گروه شبیه سازان در زمینه ستاپ، شبیه سازی و پردازش محاسبات همکاری نمودند.

بدین منظور، ابتدا هندسه طرح که دارای جزییات فراوانی است، در سه طبقه و با استفاده از نرم افزار SolidWorks تولید شد. پس از آن، با استفاده از نرم افزار ANSYS-Meshing، شبکه محاسباتی مناسبی برای سه طبقه به هم پیوسته تولید شد. تعداد سلول های محاسباتی در این سه طبقه بیش از ۲۰ میلیون بود که می بایست در آن ها ۷ معادله مربوط به جریان، آشفتگی و انرژی شبیه سازی شود. تاثیرات ارتفاع و جریان های طبیعی در ساختمان نیز با استفاده از مدل رایج بوزینسک در نظر گرفته شد. در نهایت شبیه سازی، تاثیرات انباشت حرارت در طبقات بالا را نشان داده و پیشنهاداتی جهت اصلاح هوارسانی در ساختمان ارائه گردید.

تذکر: به منظور حفظ حقوق معنوی کارفرمایان، تصاویر مندرج در ذیل، مربوط به داده های ورودی فرضی است و نتایج شبیه سازی های نهایی درج نشده است.

گالری پروژه

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پروژه های مرتبط

توضیحات تکمیلی پروژه

تاریخ : اردیبهشت 95

نوع پروژه : تهویه مطبوع

کارفرما : کارفرمای اصلی بانک پارسیان

پیمان کار : شرکت مکش و دهش

با ما در تماس باشید

در صورتی که پروژه ای در خصوص طراحی و شبیه سازی سیستم خنک کن و تهویه دیتاسنتر دارید، با پر کردن این فرم و مشخص کردن شرایط کلی پروژه، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هماهنگی برگزاری جلسه مشاوره را انجام حواهند داد.

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پروژه های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.