همکاری در شبیه سازی CFD و ارزیابی سیستم تهویه ساختمان اداری بانک پارسیان

یکی از دغدغه های اصلی در طراحی سیستم های تهویه مطبوع، اطمینان از توزیع یکنواخت جریان و سرمایش و گرمایش در بخش های مختلف ساختمان است. این مساله در ساختمان های بزرگ، اهمیت بیشتری می یابد و در ساختمان های دارای آتریوم، شرایط بسیار پیچیده ای پیدا می کند. در پروژه پیش رو سیستم تهویه مطبوع ساختمان مرکزی بانک پارسیان، در سه طبقه به هم پیوسته و شامل طرحی مشابه به آتریوم، با استفاده از نرم افزارهای CFD مورد تحلیل و شبیه سازی قرار گرفت. مجری اصلی این پروژه جناب آقای مهندس اسلامی بودند و گروه شبیه سازان در زمینه ستاپ، شبیه سازی و پردازش محاسبات همکاری نمودند.

بدین منظور، ابتدا هندسه طرح که دارای جزییات فراوانی است، در سه طبقه و با استفاده از نرم افزار SolidWorks تولید شد. پس از آن، با استفاده از نرم افزار ANSYS-Meshing، شبکه محاسباتی مناسبی برای سه طبقه به هم پیوسته تولید شد. تعداد سلول های محاسباتی در این سه طبقه بیش از ۲۰ میلیون بود که می بایست در آن ها ۷ معادله مربوط به جریان، آشفتگی و انرژی شبیه سازی شود. تاثیرات ارتفاع و جریان های طبیعی در ساختمان نیز با استفاده از مدل رایج بوزینسک در نظر گرفته شد. در نهایت شبیه سازی، تاثیرات انباشت حرارت در طبقات بالا را نشان داده و پیشنهاداتی جهت اصلاح هوارسانی در ساختمان ارائه گردید.

تذکر: به منظور حفظ حقوق معنوی کارفرمایان، تصاویر مندرج در ذیل، مربوط به داده های ورودی فرضی است و نتایج شبیه سازی های نهایی درج نشده است.

گالری پروژه

به اشتراک بگذارید
پروژه های مرتبط

توضیحات تکمیلی پروژه

تاریخ : اردیبهشت 95

نوع پروژه : تهویه مطبوع

کارفرما : کارفرمای اصلی بانک پارسیان

پیمان کار : شرکت مکش و دهش

با ما در تماس باشید

در صورتی که پروژه ای در خصوص طراحی و شبیه سازی سیستم خنک کن و تهویه دیتاسنتر دارید، با پر کردن این فرم و مشخص کردن شرایط کلی پروژه، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هماهنگی برگزاری جلسه مشاوره را انجام حواهند داد.

بهره وری از تجربه مشارکت گروه شبیه سازان CFD تهویه در بزرگ ترین پروژه های تجاری، اداری و صنعتی کشور

به اشتراک بگذارید
پروژه های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.