بهره وری از تجربه مشارکت گروه شبیه سازان CFD تهویه در بزرگ ترین پروژه های تجاری، اداری و صنعتی کشور

شبیه سازی تهویه مونوکسید کربن و حریق با استفاده از CFD

هتل لوتوس تهران واقع در شمال شهر، دارای چهار طبق پارکینگ زیرزمینی است که مساحت هر طبقه از آن، بیش از ۱۰۰۰ متر مربع است و امکان پارک بیش از ۳۰ خودرو در آن وجود دارد. ضروری است در پارکینگ های زیرزمینی، تهویه مناسبی صورت پذیرد تا از تجمع بیش از حد گاز سمی مونوکسید کربن، پیش گیری شود. همچنین در زمان وقوع حریق، ضروری است، دودهای متراکم ناشی از حریق، به روشی مناسب تخلیه شود.

در پروژه واگذار شده به گروه، ابتدا مدلی سه بعدی از پارکینگ، در نرم افزار ANSYS-ICEM-CFD تولید و شبکه متناسب به آن اختصاص یافت. در مدل اولیه، موقعیت جت فن ها، مطابق طراحی اولیه شرکت مجری سیستم تخلیه دود (مکش و دهش) ارائه گردید. پس از انجام اولین شبیه سازی ها در نرم افزار ANSYS-FLUENT، رفتار سیستم تهویه در شرایط عادی کارکرد سیستم و همچنین وقوع حریق ۴ مگاواتی، بر روی یکی از خودروها، مشخص گردید. در نهایت با برگزاری جلسات متعدد با کارفرمای اصلی و مجری طرح، جانمایی بهینه، سیستم تخلیه دود و جت فن ها مشخص گردید.

تذکر: به منظور حفظ حقوق معنوی کارفرمایان، تصاویر مندرج در ذیل، مربوط به داده های ورودی فرضی است و نتایج شبیه سازی های نهایی درج نشده است.

گالری پروژه

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پروژه های مرتبط

توضیحات تکمیلی پروژه

تاریخ : خرداد 96

نوع پروژه : تهویه پارکینگی

کارفرما : هتل لوتوس تهران

پیمان کار : شرکت مکش و دهش

با ما در تماس باشید

در صورتی که پروژه ای در خصوص طراحی و شبیه سازی سیستم خنک کن و تهویه دیتاسنتر دارید، با پر کردن این فرم و مشخص کردن شرایط کلی پروژه، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هماهنگی برگزاری جلسه مشاوره را انجام حواهند داد.

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پروژه های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *