بهره وری از تجربه مشارکت گروه شبیه سازان CFD تهویه در بزرگ ترین پروژه های تجاری، اداری و صنعتی کشور

شبیه سازی CFD مرکز داده سازمان صدا و سیما

یکی از مهم ترین مسائل در طراحی، ساخت و بهره برداری از مراکز داده (دیتاسنتر)، اطمینان از تهویه مناسب و دفع حرارت تولید شده در سرورها و تجهیزات IT نصب شده در دیتاسنتر است. در صورت عدم تهویه صحیح و یا دفع مناسب حرارت از تجهیزات دیتاسنتری، انباشتگی حرارت در بخش و یا بخش هایی از کابینت ها و سرورها، موجب افزایش دمای تجهیزات، اختلال در عملگرد و در نهایت خاموش شدن و یا حتی آسیب دیدن تجهیز می شود. بدین منظور، ضروری است در کلیه مراکز داده، با استفاده از روشهای محاسباتی دقیق، از تهویه مناسب و دمای پایین تجهیزات، در کلیه شرایط بهره برداری اطمینان حاصل شود.

در پروژه پیش رو، بنابر سفارش سازمان صدا و سیما، شبیه سازی جریان و انتقال حرارت در سالن های سرور دیتاسنتر مرکزی سازمان انجام گرفت. این دیتاسنتر از نظر وسعت و همچنین حجم تجهیزات، بزرگ ترین دیتاسنتر کشور است. برای بررسی دقیق رفتار جریان و انتقال حرارت از معتبرترین نرم افزار CFD شبیه سازی حرارتی دیتاسنتر، Future Facilities- 6Sigma-DCX استفاده شده است و با استفاده از ۲۴ میلیون سلول محاسباتی ،بر روی سوپر کامپیوتر ۶۴ هسته ای مرکز محاسباتی گروه، شبیه سازی ها، با دقت بالایی انجام گرفت.

تذکر: به منظور حفظ حقوق معنوی کارفرمایان، تصاویر مندرج در ذیل، مربوط به داده های ورودی فرضی است و نتایج شبیه سازی های نهایی درج نشده است.

گالری پروژه

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پروژه های مرتبط

توضیحات تکمیلی پروژه

تاریخ : فروردین 99

نوع پروژه : تهویه دیتاسنتر

کارفرما : سازمان صدا و سیما

پیمان کار : توسعه صنایع تاسیساتی ایران

با ما در تماس باشید

در صورتی که پروژه ای در خصوص طراحی و شبیه سازی سیستم خنک کن و تهویه دیتاسنتر دارید، با پر کردن این فرم و مشخص کردن شرایط کلی پروژه، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هماهنگی برگزاری جلسه مشاوره را انجام حواهند داد.

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پروژه های مرتبط

یک پاسخ

  1. بسیار عالی
    در مورد نرم افزار استفاره شده(Future Facilities- 6Sigma-DCX) چگونه میشه به این نرم افزار دسترسی داشت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.