شبیه سازی CFD مرکز داده سازمان صدا و سیما

یکی از مهم ترین مسائل در طراحی، ساخت و بهره برداری از مراکز داده (دیتاسنتر)، اطمینان از تهویه مناسب و دفع حرارت تولید شده در سرورها و تجهیزات IT نصب شده در دیتاسنتر است. در صورت عدم تهویه صحیح و یا دفع مناسب حرارت از تجهیزات دیتاسنتری، انباشتگی حرارت در بخش و یا بخش هایی از کابینت ها و سرورها، موجب افزایش دمای تجهیزات، اختلال در عملگرد و در نهایت خاموش شدن و یا حتی آسیب دیدن تجهیز می شود. بدین منظور، ضروری است در کلیه مراکز داده، با استفاده از روشهای محاسباتی دقیق، از تهویه مناسب و دمای پایین تجهیزات، در کلیه شرایط بهره برداری اطمینان حاصل شود.

در پروژه پیش رو، بنابر سفارش سازمان صدا و سیما، شبیه سازی جریان و انتقال حرارت در سالن های سرور دیتاسنتر مرکزی سازمان انجام گرفت. این دیتاسنتر از نظر وسعت و همچنین حجم تجهیزات، بزرگ ترین دیتاسنتر کشور است. برای بررسی دقیق رفتار جریان و انتقال حرارت از معتبرترین نرم افزار CFD شبیه سازی حرارتی دیتاسنتر، Future Facilities- 6Sigma-DCX استفاده شده است و با استفاده از ۲۴ میلیون سلول محاسباتی ،بر روی سوپر کامپیوتر ۶۴ هسته ای مرکز محاسباتی گروه، شبیه سازی ها، با دقت بالایی انجام گرفت.

تذکر: به منظور حفظ حقوق معنوی کارفرمایان، تصاویر مندرج در ذیل، مربوط به داده های ورودی فرضی است و نتایج شبیه سازی های نهایی درج نشده است.

گالری پروژه

به اشتراک بگذارید
پروژه های مرتبط

توضیحات تکمیلی پروژه

تاریخ : فروردین 99

نوع پروژه : تهویه دیتاسنتر

کارفرما : سازمان صدا و سیما

پیمان کار : توسعه صنایع تاسیساتی ایران

با ما در تماس باشید

در صورتی که پروژه ای در خصوص طراحی و شبیه سازی سیستم خنک کن و تهویه دیتاسنتر دارید، با پر کردن این فرم و مشخص کردن شرایط کلی پروژه، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هماهنگی برگزاری جلسه مشاوره را انجام حواهند داد.

بهره وری از تجربه مشارکت گروه شبیه سازان CFD تهویه در بزرگ ترین پروژه های تجاری، اداری و صنعتی کشور

به اشتراک بگذارید
پروژه های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.