بهره وری از تجربه مشارکت گروه شبیه سازان CFD تهویه در بزرگ ترین پروژه های تجاری، اداری و صنعتی کشور

تخلیه دود دیتاسنتر سازمان صدا و سیما

سیستم های دیتاسنتر، به دلیل نیازهای تهویه ای و همچنین سایر مسائل طراحی و بهره برداری، در محیطهای بسته و بدون ارتابط مستقیم با محیط پیرامون، ساخته می شوند. بنابراین در صورت وقوع حریق در این محیطها، تجمع دود و همچنین گازهای اطفا حریق، ممکن است تا ساعت ها، عملکرد دیتاسنتر را مختل نماید. علاوه بر آن، حضور دود و گازهای مورد استفاده در سیستم اطفا حریق، از ورود پرسنل بهره برداری و همچنین تعمیرات، جلوگیری می کند.

در پروژه CFD پیش رو که توسط گروه شبیه سازان CFD تهویه ایران انجام شده است، ابتدا سیستم تخلیه دود، طبق استانداردها و هندبوک های طراحی ASHREA و NFPA طراحی گردید. پس از آن، با استفاده از کد عددی FDS و رابط کاربری Pyrosim، کلیه فضاهای دیتاسنتر در شرایط حریق، شبیه سازی شده و رفتار حریق و همچنین سیستم طراحی شده تخلیه دود در آن، ارزیابی گردید. پس از برگزاری جلسات متعدد با کارفرمای طرح، نقاط کور سیستم تهویه و تخلیه دود مشخص و با اصلاح موقعیت دریچه های تغذیه و اگزوز، عملکرد سیستم تخلیه دود، بهبود یافت.

تذکر: به منظور حفظ حقوق معنوی کارفرمایان، تصاویر مندرج در ذیل، مربوط به داده های ورودی فرضی است و نتایج شبیه سازی های نهایی درج نشده است.

گالری پروژه

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پروژه های مرتبط

توضیحات تکمیلی پروژه

تاریخ : دیماه 1396

نوع پروژه : شبیه سازی و بهینه سازی

کارفرما : شرکت توسعه صنایع تاسیساتی ایران

پیمان کار : سازمان صدا و سیما

با ما در تماس باشید

در صورتی که پروژه ای در خصوص طراحی و شبیه سازی سیستم خنک کن و تهویه دیتاسنتر دارید، با پر کردن این فرم و مشخص کردن شرایط کلی پروژه، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هماهنگی برگزاری جلسه مشاوره را انجام حواهند داد.

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پروژه های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *