تخلیه دود دیتاسنتر سازمان صدا و سیما

سیستم های دیتاسنتر، به دلیل نیازهای تهویه ای و همچنین سایر مسائل طراحی و بهره برداری، در محیطهای بسته و بدون ارتابط مستقیم با محیط پیرامون، ساخته می شوند. بنابراین در صورت وقوع حریق در این محیطها، تجمع دود و همچنین گازهای اطفا حریق، ممکن است تا ساعت ها، عملکرد دیتاسنتر را مختل نماید. علاوه بر آن، حضور دود و گازهای مورد استفاده در سیستم اطفا حریق، از ورود پرسنل بهره برداری و همچنین تعمیرات، جلوگیری می کند.

در پروژه CFD پیش رو که توسط گروه شبیه سازان CFD تهویه ایران انجام شده است، ابتدا سیستم تخلیه دود، طبق استانداردها و هندبوک های طراحی ASHREA و NFPA طراحی گردید. پس از آن، با استفاده از کد عددی FDS و رابط کاربری Pyrosim، کلیه فضاهای دیتاسنتر در شرایط حریق، شبیه سازی شده و رفتار حریق و همچنین سیستم طراحی شده تخلیه دود در آن، ارزیابی گردید. پس از برگزاری جلسات متعدد با کارفرمای طرح، نقاط کور سیستم تهویه و تخلیه دود مشخص و با اصلاح موقعیت دریچه های تغذیه و اگزوز، عملکرد سیستم تخلیه دود، بهبود یافت.

تذکر: به منظور حفظ حقوق معنوی کارفرمایان، تصاویر مندرج در ذیل، مربوط به داده های ورودی فرضی است و نتایج شبیه سازی های نهایی درج نشده است.

گالری پروژه

به اشتراک بگذارید
پروژه های مرتبط

توضیحات تکمیلی پروژه

تاریخ : دیماه 1396

نوع پروژه : شبیه سازی و بهینه سازی

کارفرما : شرکت توسعه صنایع تاسیساتی ایران

پیمان کار : سازمان صدا و سیما

با ما در تماس باشید

در صورتی که پروژه ای در خصوص طراحی و شبیه سازی سیستم خنک کن و تهویه دیتاسنتر دارید، با پر کردن این فرم و مشخص کردن شرایط کلی پروژه، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هماهنگی برگزاری جلسه مشاوره را انجام حواهند داد.

بهره وری از تجربه مشارکت گروه شبیه سازان CFD تهویه در بزرگ ترین پروژه های تجاری، اداری و صنعتی کشور

به اشتراک بگذارید
پروژه های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.