شبیه سازی CFD جریان باد بر روی ساختمان ۲۱ طبقه همیلاسنتر

یکی از مهمترین مسائل در طراحی سازه های بزرگ شهری، تحمل سازه و نما در مقابل باد است. این مساله در ساختمان های دارای نمای شیشه ای، از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است. در پروژه پیش رو، نمای ساختمان ۲۱ طبقه همیلاسنتر در غرب تهران و منطقه پونک، با استفاده از نرم افزارهای معتبر تحلیل دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) شامل ANSYS-CFX و ANSYS-FLUENT به صورت سه بعدی شبیه سازی شده است.

در پروژه شبیه سازی CFD این ساختمان، بیش از ۲۰ میلیون سلول محاسباتی مورد استفاده قرار گرفته است که در مسائل شبیه سازی CFD صنعتی، میتواند مقدار مناسبی باشد. همچنین به منظور نشان دادن پدیده های جدایش جریان در اطراف ساختمان و تشکیل گردابه های سه بعدی، از مدل توربولانسی SST استفاده شده است که یکی از مدل های معتبر در پروژه های صنعتی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) شامل جدایش است.

در نهایت، پس از اتمام شبیه سازی، کانتورهای فشار بدنه، تنش برشی و سرعت در مقاطع مختلف تولید و در تحلیل عددی FEA که در بخش دیگری معرفی شده است، مورد استفاده قرار گرفته است.

تذکر: به منظور حفظ حقوق معنوی کارفرمایان، تصاویر مندرج در ذیل، مربوط به داده های ورودی فرضی است و نتایج شبیه سازی های نهایی درج نشده است.

گالری پروژه

به اشتراک بگذارید
پروژه های مرتبط

توضیحات تکمیلی پروژه

تاریخ : آذرماه 98

نوع پروژه : تهویه دیتاسنتر

کارفرما : همیلا سنتر

پیمان کار : پارس آبتین

با ما در تماس باشید

در صورتی که پروژه ای در خصوص طراحی و شبیه سازی سیستم خنک کن و تهویه دیتاسنتر دارید، با پر کردن این فرم و مشخص کردن شرایط کلی پروژه، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هماهنگی برگزاری جلسه مشاوره را انجام حواهند داد.

بهره وری از تجربه مشارکت گروه شبیه سازان CFD تهویه در بزرگ ترین پروژه های تجاری، اداری و صنعتی کشور

به اشتراک بگذارید
پروژه های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.