شبیه سازی جریان و انتقال حرارت با استفاده از CFD بانک تجارت

در شرایط خاموشی برق، دیتاسنتر به ناچار به سیستم برق اضطراری متصل می شود. در این شرایط، غالبا حرارت بالایی در اطراف موتورها و مولدهای تولید برق ایجاد می شود که می تواند، تولید برق را با مشکلاتی مواجه کند. بنابراین ضروری است حرارت تولید شده در بدنه موتور و همچنین رادیاتور دفع حرارت آب، به خوبی منتقل شود و از هرگونه افزایش دما در موتور و بروز محدودیت در دیتاسنتر جلوگیری شود.

در پروژه پیش رو که به سفارش شرکت مشاور تجارت انجام گردیده است، هدف بهینه سازی دفع حرارت در سیستم اضطراری تولید برق دیتاسنتر مرکزی بانک تجارت است. بدین منظور ابتدا شرایط موجود شبیه سازی و توزیع دمایی استخراج گردید. سپس بر اساس طرح پیشنهادی مشاور، سیستم بهبود یافته تهویه و دفع حرارت، طراحی گردید.

پس از آن، با استفاده از ابزار قدرتمند ANSYS-FLUENT، طراحی بهینه، شبیه سازی گردید و توزیع جدید دما در بخش های مختلف دامنه حل مشخص گردید.

این پروژه بنابردرخواست کارفرما، در مدت زمان کمتر از ۴ روز، با بهترین کیفیت انجام و تحویل گردید.

تذکر: به منظور حفظ حقوق معنوی کارفرمایان، تصاویر مندرج در ذیل، مربوط به داده های ورودی فرضی است و نتایج شبیه سازی های نهایی درج نشده است.

گالری پروژه

به اشتراک بگذارید
پروژه های مرتبط

توضیحات تکمیلی پروژه

تاریخ : مرداد 97

نوع پروژه : تهویه دیتاسنتری

کارفرما : کارفرمای اصلی بانک تجارت

پیمان کار : مشاور شرکت مشاور تجارت

با ما در تماس باشید

در صورتی که پروژه ای در خصوص طراحی و شبیه سازی سیستم خنک کن و تهویه دیتاسنتر دارید، با پر کردن این فرم و مشخص کردن شرایط کلی پروژه، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هماهنگی برگزاری جلسه مشاوره را انجام حواهند داد.

بهره وری از تجربه مشارکت گروه شبیه سازان CFD تهویه در بزرگ ترین پروژه های تجاری، اداری و صنعتی کشور

به اشتراک بگذارید
پروژه های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.