شبیه سازی و بهینه سازی جریان و انتقال حرارت در دیتاسنتر مرکزی شرکت بورس تهران با استفاده از CFD 2018-09-05T10:27:04+04:30

Project Description

شبیه سازی جریان و انتقال حرارت در دیتاسنتر مرکزی شرکت بورس تهران

با ما تماس بگیرید

شبیه سازی جریان دیتاسنتر با استفاده از CFD

شبیه سازی جریان و انتقال حرارت در دیتاسنتر با استفاده از CFD

یکی از مسائل مهم در طراحی و بهره برداری از هر دیتاسنتر، اطمینان از تهویه مناسب آن در شرایط مختلف بهره برداری است. در عمل با تغییرات توان عملکردی تجهیزات IT و همچنین تغییرات دمایی محیط پیرامون، ممکن است بخش هایی از فضای دیتاسنتر و تجهیزات IT، دچار افزایش دما و بروز نقاط داغ (Hot Spot) شوند. بروز چنین پدیده ای می توان موجب اختلال در عملکرد دیتاسنتر و بروز محدودیتهایی در شرایط بهره برداری از آن شود.

به دلیل جزییات فراوان و پیچیدگی های جریانی در حرارتی در دیتاسنترها، امکان طراحی بهینه و بدون نقص، بدون استفاده از ابزارهای شبیه سازی وجود ندارد. یکی از قویترین ابزارهای شبیه سازی که توسط بسیاری از شرکت های معتبر طراحی و بهره برداری از دیتاسنتر در جهان مورد استفاده قرار می گیرد، دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) است که با استفاده از آن، می توان جزییات فراوانی از جریان و انتقال حرارت در بخش های مختلف یک دیتاسنتر استخراج نمود.

در پروژه پیش رو که به سفارش شرکت تلکام آوا انجام پذیرفته است، با استفاده از نرم افزارهای CFD، شامل FLUENT و CFX، جریان و انتقال حرارت در سالن مرکزی دیتاسنتر شرکت بورس تهران شبیه سازی و ارزیابی شده است. خنک کاری در این پروژه با استفاده از CRAC و توزیع جریان از طریق دریچه های کف کاذب است و برخی از نتایج شبیه سازی در ادامه آمده است.

تذکر: به منظور حفظ حقوق معنوی کارفرمایان، تصاویر مندرج در ذیل، مربوط به داده های ورودی فرضی است و نتایج شبیه سازی های نهایی درج نشده است.

جزئیات پروژه

تاریخ

اردیبهشت 93

کارفرمای اصلی

شرکت بورس تهران

نوع پروژه

تهویه دیتاسنتری

مشاور

شرکت تلکام آوا

تصاویر مرتبط با پروژه

شبیه سازی جریان و انتقال حرارت در سالن های سرور و UPS دیتاسنتر مرکزی شرکت بورس تهران با استفاده از CFD
شبیه سازی جریان و انتقال حرارت در سالن های سرور و UPS دیتاسنتر مرکزی شرکت بورس تهران با استفاده از CFD
شبیه سازی جریان و انتقال حرارت در سالن های سرور و UPS دیتاسنتر مرکزی شرکت بورس تهران با استفاده از CFD

با ما تماس بگیرید

با پر کردن این فرم و مشخص کردن شرایط کلی پروژه و درخواست های کارفرما، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هماهنگی برگزاری جلسه مشاوره را انجام حواهند داد

نام *
نام خانوادگی *
آدرس ایمیل *
شماره تماس

موضوع پیام

چطور میتوانیم کمکتان کنیم؟