طراحی و شبیه سازی سیستم تخلیه دود در دیتاسنتر سازمان صدا و سیما 2020-05-03T19:49:36+04:30

Project Description

تجربه و دانش شبیه سازان CFD تهویه ایران، در طراحی و شبیه سازی سیستم های تخلیه دود

ر

با ما تماس بگیرید

تخلیه دود دیتاسنتر سازمان صدا و سیما

سیستم های دیتاسنتر، به دلیل نیازهای تهویه ای و همچنین سایر مسائل طراحی و بهره برداری، در محیطهای بسته و بدون ارتابط مستقیم با محیط پیرامون، ساخته می شوند. بنابراین در صورت وقوع حریق در این محیطها، تجمع دود و همچنین گازهای اطفا حریق، ممکن است تا ساعت ها، عملکرد دیتاسنتر را مختل نماید. علاوه بر آن، حضور دود و گازهای مورد استفاده در سیستم اطفا حریق، از ورود پرسنل بهره برداری و همچنین تعمیرات، جلوگیری می کند.

در پروژه CFD پیش رو که توسط گروه شبیه سازان CFD تهویه ایران انجام شده است، ابتدا سیستم تخلیه دود، طبق استانداردها و هندبوک های طراحی ASHREA و NFPA طراحی گردید. پس از آن، با استفاده از کد عددی FDS و رابط کاربری Pyrosim، کلیه فضاهای دیتاسنتر در شرایط حریق، شبیه سازی شده و رفتار حریق و همچنین سیستم طراحی شده تخلیه دود در آن، ارزیابی گردید. پس از برگزاری جلسات متعدد با کارفرمای طرح، نقاط کور سیستم تهویه و تخلیه دود مشخص و با اصلاح موقعیت دریچه های تغذیه و اگزوز، عملکرد سیستم تخلیه دود، بهبود یافت.

تذکر: به منظور حفظ حقوق معنوی کارفرمایان، تصاویر مندرج در ذیل، مربوط به داده های ورودی فرضی است و نتایج شبیه سازی های نهایی درج نشده است.

جزئیات پروژه

تاریخ

دیماه 1396

پیمانکار طرح

شرکت توسعه صنایع تاسیساتی ایران

نوع پروژه

شبیه سازی و بهینه سازی

کارفرمای اصلی پروژه

سازمان صدا و سیما

گالری پروژه‌ها

کانتورهای عمق دید در یکی از فضاهای ساختمان در نرم افزار FDS- Smoke View
نمایی از مدل در نرم افزار PyroSim-FDS

همین الان تماس بگیرید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

نام *
نام خانوادگی *
آدرس ایمیل *
شماره تماس

موضوع پیام

چطور میتوانیم کمکتان کنیم؟