Loading...
شبیه سازی جریان باد بر روی برج اداری-تجاری همیلا 2020-02-14T18:37:56+03:30

Project Description

شبیه سازی جریان باد بر روی ساختمان همیلاسنتر پونک

با ما تماس بگیرید

شبیه سازی CFD جریان باد بر روی ساختمان 21 طبقه همیلاسنتر

یکی از مهمترین مسائل در طراحی سازه های بزرگ شهری، تحمل سازه و نما در مقابل باد است. این مساله در ساختمان های دارای نمای شیشه ای، از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است. در پروژه پیش رو، نمای ساختمان 21 طبقه همیلاسنتر در غرب تهران و منطقه پونک، با استفاده از نرم افزارهای معتبر تحلیل دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) شامل ANSYS-CFX و ANSYS-FLUENT به صورت سه بعدی شبیه سازی شده است.

در پروژه شبیه سازی CFD این ساختمان، بیش از 20 میلیون سلول محاسباتی مورد استفاده قرار گرفته است که در مسائل شبیه سازی CFD صنعتی، میتواند مقدار مناسبی باشد. همچنین به منظور نشان دادن پدیده های جدایش جریان در اطراف ساختمان و تشکیل گردابه های سه بعدی، از مدل توربولانسی SST استفاده شده است که یکی از مدل های معتبر در پروژه های صنعتی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) شامل جدایش است.

در نهایت، پس از اتمام شبیه سازی، کانتورهای فشار بدنه، تنش برشی و سرعت در مقاطع مختلف تولید و در تحلیل عددی FEA که در بخش دیگری معرفی شده است، مورد استفاده قرار گرفته است.

تذکر: به منظور حفظ حقوق معنوی کارفرمایان، تصاویر مندرج در ذیل، مربوط به داده های ورودی فرضی است و نتایج شبیه سازی های نهایی درج نشده است.

جزئیات پروژه

تاریخ

آذرماه 98

کارفرما

همیلا سنتر

نوع پروژه

تهویه دیتاسنتر

پیمانکار

پارس آبتین

گالری تصاویر پروژه

نمایی از شبکه سع بعدی مورد استفاده در شبیه سازی CFD
شبیه سازی CFD جریان باد بر روی سازه
شبیه سازی سه بعدی CFD -دینامیک سیالات محاسباتی باد بر روی نما

با ما در تماس باشید

در صورتی که پروژه ای در خصوص طراحی و شبیه سازی سیستم خنک کن و تهویه دیتاسنتر دارید، با پر کردن این فرم و مشخص کردن شرایط کلی پروژه، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هماهنگی برگزاری جلسه مشاوره را انجام حواهند داد.

نام *
نام خانوادگی *
آدرس ایمیل *
شماره تماس

موضوع پیام

چطور میتوانیم کمکتان کنیم؟