Loading...
شبیه سازی جریان آشفته در یکی از خطوط داخلی پالایشگاه خانگیران 2020-03-19T16:34:42+03:30

Project Description

شبیه سازی جریان آشفته خطوط انتقال داخلی با کمک CFD

با ما تماس بگیرید

شبیه سازی جریان آشفته در یکی از خطوط داخلی پالایشگاه خانگیران با کمک ANSYS-CFX

پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و دیگر مراکز تولیدی نفت و گاز، جز مجتمع های صنعتی شامل فیزیک های پیچیده صنعتی اند. در هر پالایشگاه و پتروشیمی، هزاران و بعضا ده ها هزار خطوط اتصالی و صدها تجهیز پیچیده وجود دارد که شبیه سازی جریان در آن ها می توان کمک شایانی به شناخت، طراحی و بهبود تجهیزات کند. از آنجا که بسیاری از طراحی های اولیه بر پایه معادلات و روشهای تجربی و تحلیلی انجام می شود، ممکن است پیش از و پس از طراحی و اجرا، نیاز به شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) در برخی از تجهیزات خاص باشد که شناخت بهتری از جزییات و پیچیدگی های جریانی داشته باشیم.

پروژه شبیه سازی پیش رو به سفارش شرکت پالایش گاز خانگیران انجام شده است و در آن با استفاده از تکنیک های پیشرفته CFD، جریان آشفته گذرای درون یکی از خطوط انتقال داخلی، با استفاده از نرم افزار ANSYS-CFX شبیه سازی شده است و نتایج نیز در نرم افزار ANSYS-CFD، پردازش و تجزیه و تحلیل شده است. مدل آشفتگی مورد استفاده در شبیه سازی، مدل LES است که یکی از پیشرفته ترین، پیچیده ترین و گران ترین مدل های CFD برای پروژه های شبیه سازی صنعتی است.

این پروژه در قالب یکی توافق حقیقی انجام گردید. از آنجا هدف اصلی از این شبیه سازی، تعیین فرکانس های دقیق ضربات خطوط لوله ناشی از گردابه های جریان آشفته بود، نیاز به شبیه سازی اندرکنش سازه و سیال (FSI) با در نظر گرفتن کوپل شبیه سازی CFD و FEA بود که به دلیل محدودیت های موجود صورت نگرفت و تنها بخش CFD به اتمام رسید. به دلیل تاثیرات FSI بر روند جریان و گردابه های آشفته، مقداری خطا در نتایج مشاهده گردید.

تذکر: به منظور حفظ حقوق معنوی کارفرمایان، تصاویر مندرج در ذیل، مربوط به داده های ورودی فرضی است و نتایج شبیه سازی های نهایی درج نشده است.

جزئیات پروژه

تاریخ

تابستان 97

کارفرمای اصلی

پالایشگاه گاز خانگیران

نوع پروژه

شبیه سازی صنعتی

کارفرمای شبیه سازی

پالایشگاه گاز خانگیران

گالری تصاویر پروژه

نمایی از توزیع فشار بر روی خط لوله- شبیه سازی شده در نرم افزار ANSYS-CFD
نمایی از شبکه سازمان یافته CFDبر روی خط لوله- تولید شده در نرم افزار ANSYS-ICEM-CFD
نمایی از ISO-Surface های آشفتگی- شبیه سازی شده توسط مدل توربولانسی LES در نرم افزار ANSYS-CFX

با ما در تماس باشید

در صورتی که پروژه ای در خصوص طراحی و شبیه سازی سیستم خنک کن و تهویه دیتاسنتر دارید، با پر کردن این فرم و مشخص کردن شرایط کلی پروژه، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هماهنگی برگزاری جلسه مشاوره را انجام حواهند داد.

نام *
نام خانوادگی *
آدرس ایمیل *
شماره تماس

موضوع پیام

چطور میتوانیم کمکتان کنیم؟